Serdecznie zapraszamy na kolejne XIX Lubelskie Spotkania Naukowe.
Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem omawiającym aktualne zagadnienia z zakresu psychiatrii. Nasze spotkania odbędą się ponownie w Lublinie w terminie 15 - 16 września 2017 r. Konferencja odbędzie się pod patronatem medialnym serwisu EdukacjaMedyczna.pl
Więcej informacji na stronie internetowej konferencji.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji UM w Lublinie
II Klinika Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej UM w Lublinie
Sekcja Naukowa Psychopatologii i Klasyfikacji PTP
Szpital Neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie
Lubelskie Stowarzyszenie Naukowe na Rzecz Rozwoju Psychiatrii
KIMZE
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, drodzy Przyjaciele,
Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w XIX już edycji Lubelskich Spotkań Naukowych, które w tym roku odbędą się w dniach 15-16 września 2017 roku w Centrum Konferencyjnym w Lublinie.
Nasza konferencja jest od 25 lat jednym z najważniejszych w naszym kraju miejsc spotkań i wymiany doświadczeń lekarzy zainteresowanych szeroko pojętą problematyką zdrowia psychicznego. W LSN uczestniczy zwykle kilkaset osób z całej Polski, w tym całkiem potężna grupa stałych uczestników spotkań.
Dokładamy szczególnej staranności w planowaniu programu naukowego – tak, aby z jednej strony przedstawić najnowsze osiągnięcia teoretyczne w zakresie psychofarmakoterapii, psychoterapii, etiopatogenezy zaburzeń psychicznych, z drugiej zaś strony – przedstawić praktyczne możliwości ich zastosowania. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zawsze sesje poświęcone psychiatrii sądowej, seksuologii, psychiatrii środowiskowej, psychodietetyce, uzależnieniom – dlatego w naszym gronie na pewno nie zabraknie i tej tematyki.
Temat przewodni naszego zjazdu to:,,Koncepcje zintegrowanego i zindywidualizowanego modelu w psychiatrii”.
Zgromadzona do chwili obecnej wiedza, poparta doświadczeniem klinicznym pozwala przedstawić docelowy model opieki psychiatrycznej uwzględniający cztery główne jej wymiary:
- Biologiczny- zakładający istotny wkład neuroscience w zrozumienie zaburzeń psychicznych i przekładający się na osiągnięcia w zakresie terapii: farmakoterapii, oddziaływań dietetycznych, aktywności fizycznej, różnych rodzajów stymulacji mózgu,
- Psychologiczny- uwzględniający znaczenie czynników psychologicznych w powstawaniu i przebiegu zaburzeń psychicznych i doceniający znaczenie psychoterapii,
- Społeczny- badający znaczenie czynników społecznych i zakładający aktywne zaangażowanie społeczne,
- Duchowy- podejmujący działania w ramach kontekstów kulturowych, religijnych i duchowych.
Stojące przed psychiatrami wyzwania dnia codziennego, nie powinny przesłaniać holistycznego rozumienia opieki psychiatrycznej, zarówno w działalności klinicznej, ale także w zapobieganiu zaburzeniom psychicznym czy promocji zdrowia.
W programie naukowym naszego zjazdu znajdziecie Państwo niezwykle inspirujące wykłady uznanych autorytetów naukowych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Zaplanowaliśmy także warsztaty i sesje tematyczne, w tym sesję,,Młodych naukowców” i sesję posterową.
Jak co roku dołożymy starań, aby poza ambitnym programem naukowym nasze spotkanie było także okazją do integracji środowiska psychiatrów.
Do zobaczenia w Lublinie!
Dr Aldona Stodulska-Blaszke
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych
Dr hab. med. Marcin Olajossy
Przewodniczący Komitetu Naukowego
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych
Dr hab. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz
Przewodnicząca Komitetu Naukowego
XIX Lubelskich Spotkań Naukowych
Autor/autorzy opracowania:
- KIMZE sp. z o.o.
ul. Hubala Dobrzańskiego 123
Latchorzew 05-082