Serwisy Medforum

Padaczka rolandyczna a iglice centralnoskroniowe

Mózg
Fot. Pantherstock
Mózg
19-01-2016
(0)

Hamowanie iglic centralnoskroniowych może obniżyć prawdopodobieństwo deficytów neuropsychologicznych.

Temat wpływu międzynapadowych iglic centralnoskroniowych na język, zachowanie i funkcje poznawcze ludzi chorych na padaczkę rolandyczną pozostawał do tej pory słabo przebadany. Fenglai Xiao i współpracownicy z Uniwersytetu Syczuanu w Chengdu (Chiny) poddali niedawno badaniom kilkudziesięciu pacjentów z tą formą omawianej choroby, którzy do momentu ich przeprowadzenia nie zażywali leków przeciwdrgawkowych.

Jak podano w internetowym wydaniu czasopisma „Neurology” z 8 stycznia, aktywność mózgu charakterystyczna dla padaczki rolandycznej okazał się być największa w obrębie obydwu dolnych zakrętów czołowych, lewego dolnego płata ciemieniowego, zakrętu nadbrzeżnego i lewego jądra ogoniastego. Autorzy omawianego artykułu podkreślają wagę hamowania wyładowań jako metody obniżania prawdopodobieństwa wystąpienia deficytów neuropsychologicznych u dzieci z omawianym zaburzeniem neurologicznym.

(0)

Autor/autorzy opracowania:

  • Piotr Malik

Źródło tekstu:

  • Neurology 10.1212/WNL.0000000000002358

Adres www źródła:

Polecamy

https://static2.medforum.pl/cache/logos/mozg_czaszka_panthermedia_10922128_-W400H300.jpgFot. PantherMediaUszkodzenia mózgu, które są skutkiem...
Wyniki badań sugerują, że ludzie, którzy doznają nawet...